Najbliższy weekend zapowiada się w Księstwie wyjątkowo atrakcyjnie! Aż w czterech kluczowych miastach odbywają się letnie duże imprezy, na których nie może Was zabraknąć! Już dawno nie mieliśmy do czynienia z takim stężeniem ciekawych wydarzeń, dlatego aktualny „pomysł na weekend” będzie w całości poświęcony Świdnicy, Jaworowi, Świebodzicom i Strzegomiowi.
Tym razem zapraszamy Państwa do odwiedzenia położonego nieopodal Niemczy ogrodu dendrologicznego czyli Arboretum w Wojsławicach. Zgromadzona tam kolekcja obejmuje 4650 gatunków roślin drzewiastych oraz 4885 gatunków i odmian bylin.
Już 27 czerwca Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” i Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza amatorów biegania na II Świdnicki Bieg na Wieżę Ratuszową. Biegać będziemy na czas, pokonując1 pętlę wokół Rynku, a następnie 222 schody w wieży, aż na taras widokowy gdzie usytuowana będzie meta.
Osoby lubiące klimat średniowiecznych zamków zapraszamy do wizyty w Bolkowie, gdzie na wysokim wzgórzu nad miastem góruje pochodząca z XIII wieku jedna z największych warowni książąt świdnicko-jaworskich. Najbliższy weekend zapowiada się tu szczególnie atrakcyjnie, a to za sprawą aż trzech imprez.
Zapraszamy na XIX Rajd Książęcy, który odbędzie się 4 lipca 2015. Tym razem zdobywamy najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę. Zapisy w Informacji Turystycznej w Świdnicy. Koszt: 45zł