Festiwal Wrażeń 2019

 

Projekt „Festiwal wrażeń” realizowany jest przez partnerów po polskiej i czeskiej stronie pogranicza. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest historia wojskowości. W ramach Festiwalu w 2019 r. odwiedzić będzie można osiem miejsc. Szczegółowe informacje na temat terminów i miejsc wydarzeń, jak również na temat konkursu dla uczestników, można znaleźć na stronie www.festiwalwrazen.pl

 

W Świdnicy miejscem wydarzeń będą pozostałości militarne miasta, po których poprowadzą osoby przebrane w stroje historyczne przybliżając historię militarnych umocnień Świdnicy – od średniowiecza do XVIII wieku – w wakacyjne soboty w godzinach 11.00 - 13.00. Podczas działań Uczestnicy obejrzą pokaz strojów i rynsztunków bojowych, poćwiczą sprawność strzelecką w nawiązaniu do tradycji średniowiecznego bractwa kurkowego, odbędą szkolenie z musztry i poznają sposób funkcjonowania różnych obiektów twierdzy. Nie zabraknie zagadek, quizów i zadań dla całej rodziny.

 

Tematy działań:

1.    Barbakan, basteja, rogatka… militarna to zagadka? – czyli jak wyglądała budowa, oblężenie i obrona twierdzy Świdnica (termin: 6 lipca, 3 sierpnia).
2.    Mury, baszty, kamienice… czyli jak budowano Świdnicę – o średniowiecznych murach obronnych i życiu w średniowiecznym mieście (termin: 13 lipca, 10 sierpnia).
3.    Niestraszne nam przeszkody – pobawimy się w podchody! – zagadki i quizy strategiczne z różnych dziedzin wiedzy i nauki – coś dla prawdziwych odkrywców (termin: 20 lipca, 17 sierpnia).
4.    Fort Witoszowski – żywa lekcja historii w Muzeum Broni (termin: 27 lipca, 24 sierpnia).


Miejsce spotkań: pl. Jana Pawła II przy pomniku papieża. Liczba miejsc: 40. Obowiązują zapisy w Informacji Turystycznej w Świdnicy, tel. 74 852-02-90, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

logotyp unia

 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10