Kościół w Zastróżu

Zastruze - kaplica z 1617 r. przy ruinach palacuPo raz pierwszy wzmiankowany był w 1695 roku. Kościół ma wystrój barokowy, większość wyposażenia powstała w XVIII wieku. Obraz z ołtarza głównego „Koronacja Marii Panny" namalowany został w warsztacie Michała Willmanna.

Czytaj więcej...

Kościół pw. św. Antoniego w Pyszczynie

Pyszczyn - kosciol sw. Antoniego 3Kościół ten upamiętnia zmarłego w 1899 roku Ernesta Alfreda hr. Von Matuschaka – Toppalczan (jednego z właścicieli Pszczyna). Jest to jednokondygnacyjna budowla z kryptą, utrzymana w stylu neogotyckim.

Czytaj więcej...

Kościół pw. św. Józefa w Pożarzysku

Pozarzysko - romanski kosciol z XII w. 3Czas powstania późnoromańskiego kościoła określa się na połowę XIII wieku. Częściowo przebudowany w 1600 roku, gruntownie odrestaurowany w 1852 roku, uszkodzony w 1945, odnowiony 1 972 roku. Od północy i południa zachowały się portale kamienne, w prezbiterium zaś gotyckie przyścienne sakramentarium.

Czytaj więcej...

Kościół pw. Bożego Ciała w Łażanach

Lazany - wczesnogotycki kosciol 3Kościół pochodzi z około 1335 roku, wzniesiony z kamienia i cegły. Jest to budowla orientowana, jednonawowa z prostokątnym prezbiterium i przylegającą od zachód wieżą z zegarem słonecznym. W podłodze kościoła znajdują się cztery płyty nagrobne z końca XV – początku XVIII wieku, zawierające prochy kolejnych właścicieli Łażan. Wewnątrz świątyni zachowały się renesansowa chrzcielnica oraz neobarokowy ołtarz.

Czytaj więcej...

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Imbramowicach

Imbramowice - kosciol z XVI w. 2Kościół został wzniesiony w 1522r.z kamienia łamanego i cegły, salowy z prostokątnym, dwuprzęsłowym prezbiterium. Od strony południowej do kościoła dostawiono czworoboczną wieżę oraz kaplicę nakrytą sklepieniem gwiaździstym. We wnętrzu m.in. gotyckie, kamienne sakramentarium, renesansowa chrzcielnica.

Czytaj więcej...

Kościół pw. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bukowie

Kościół został wzniesiony w XVIII wieku w stylu późnoromańskim, z dobudowanymi od południa i północy barokowymi kaplicami. Wewnątrz kościoła gotyckie kamienne sanktuarium oraz piękne barokowe ołtarze.

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie

Świątynia z czerwonej nieotynkowanej cegły, powstała w 1919 roku. Budowla o cechach neogotyckich z transeptem oraz asymetrycznie wybudowana wieżą zakończoną iglicowym hełmem. Najstarszym detalem w kościele był obraz „Święta Barbara", namalowany w XVIII wieku.

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10