Stowarzyszenie "Czerwony Gryf"

logo gryf

Świdnickie Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek  i Przewodników Turystycznych "Czerwony Gryf"   zostało założone w 2019 r. przez osoby, które ukończyły kurs przygotowujący do zawodu pilota i przewodnika wycieczek.  Jesteśmy osobami które łączy wspólna pasja – turystyka i miłość do naszego regionu. Poprzez nasze działania chcemy pokazać Państwu w jak pięknych okolicach żyjemy. Wspólnymi siłami zrzeszając profesjonalnych pilotów wycieczek i przewodników turystycznych chcemy kreować i upowszechniać wizerunek Ziemi Świdnickiej,  Księstwa Świdnicko-Jaworskiego oraz Województwa Dolnośląskiego. Głównymi kierunkami na skupia się  nasze Stowarzyszenie to:

1.Popularyzacja walorów historycznych i turystycznych miasta Świdnica
w kraju i za granicą.

2.Prowadzenie działań edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów.

3. Oprowadzanie wycieczek krajowych i zagranicznych po regionie.

Stowarzyszenie to również źródło kontaktu dla osób, które szukają pilota bądź przewodnika po Świdnicy i okolicach, chcą poznać ciekawostki o naszej okolicy poprzez nasze artykuły oraz filmiki. Oferujemy Państwu usługi przewodnickie najwyższej jakości, w języku polskim, rosyjskim, angielskim, niemieckim, a nawet arabskim (nietypowe, ale możliwe tylko u nas). Realizujemy programy zwiedzania dostosowane do życzeń turystów.

www.czerwonygryf.pl