XIII Regaty Żeglarskie "Książęcy Szkwał 2015"

XIII REGATY ŻEGLARSKIE „KSIĄŻĘCY SZKWAŁ 2015”

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIII Regatach „Książęcy Szkwał 2015” o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w klasie OMEGA w system ie przesiadkowym, które odbędą się w dniach 25-27 września 2015r. Organizatorem regat jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” i Świdnicki Klub Żeglarski „Qbryg”. Na jezioro w Sławie w województwie lubuskim wypłynąć może ok. 20 łodzi. Zgłoszenia do 22 września przyjmuje Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” (zapisy w Informacji Turystycznej tel. 074-852-02-90, ul. Wewnętrzna 2 (Rynek), 58-100 Świdnica).
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę.

Wpisowe od załogi biorącej udział w regatach dzięki dofinansowaniu Gminy Miasto Świdnica wyniesie 120,00 zł. Trzydniowe wyżywienie to koszt 125 zł od osoby. Zakwaterowanie w cenie od 320,00 zł (4 osobowe domki drewniane ) - 400,00 zł (5 osobowe domki murowane) za dwa noclegi z pełnym węzłem sanitarnym. Na regaty mogą się również wybrać kibice, którzy będą mieli możliwość korzystania ze sprzętu pływającego (rowery wodne). Na sobotę zaplanowano biesiadę żeglarską przy ognisku.
Serdecznie zapraszamy.

Regaty 2015

REGULAMIN XIII REGAT „KSIĄŻĘCY SZKWAŁ 2015”

1. Terminy i miejsce regat:
25-27 września 2015, Sława

2.Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Świdnicki Klub Żeglarski QBRYG.

3.Uczestnictwo:
W regatach mają prawo startu załogi po wypełnieniu deklaracji zgłoszenia oraz opłatę startową.

4. Kategorie i konkurencje:
Łodzie żaglowe klasy OMEGA. Załogi minimum 3 osobowe.

5. Nagrody:
Nagroda główna: Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego dla najlepszej załogi w regatach.
Nagrody rzeczowe dla 3 najlepszych załóg.

6. Bezpieczeństwo żeglugi:
- Każda załoga musi posiadać sternika, który jest odpowiedzialny za prowadzenie jachtu i bezpieczeństwo załogi.
- Uczestnicy niepełnoletni muszą posiadać oświadczenie o umiejętności pływania
podpisane przez prawnych opiekunów, oraz ich pisemną zgodę na start w regatach.
- Sędzia Główny regat w każdej chwili może wprowadzić obowiązek startu w kamizelkach ratunkowych (złe warunki atmosferyczne).
- Uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność i ryzyko i odpowiadają materialnie za powierzony im sprzęt.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody osobowe i rzeczowe.
- Obowiązek zapoznania uczestników regat z warunkami uczestnictwa spoczywa
na sterniku załogi.

7.Inne postanowienia organizacyjne:
- Regaty uznaje się za rozegrane przy minimum 2 biegach regatowych.
- Organizator może regaty skrócić, odwołać lub przełożyć.
- Do regat będą dopuszczone łodzie dostarczone przez organizatora oraz zaakceptowane przez Komisję Sędziowską.
- W sprawach nie ujętych w regulaminie decydujący głos należy do Sędziego Głównego.
- Każdy uczestnik regat musi posiadać dowód tożsamości.
- Program regat zostanie ogłoszony na odprawie sterników.

Do pobrania:

- program