Co na weekend w Księstwie? #9

W sobotę o godzinie 10:00 odjedzie z Jaworzyny Śląskiej w kierunku Świdnicy dawno nie widziany na torach parowóz TKt48-18! Na dworcu w Świdnicy na przybyłych pasażerów czekać będzie niespodzianka... W niedzielę będzię można natomiast udać się w kierunku Strzegomia i okolic. Szczegóły przejazdów znajdziecie Państwo na stronie Muzeum Kolejnictwa:

https://muzeumtechniki.pl/pociagi-specjalne-18-07-2020-19-07-2020/

Dla wszystkich lubiących dobrze zjeść i popić dobrym piwem nielada gratkę przygotowała Twierdza w Srebrnej Górze gdzie w sobotni wieczór odbędzie się Festiwal Piwa i Sera. Start imprezy o godzinie 18:00 na Donjonie, a w takie otoczenie to gwarancja dobrze spędzonego czasu.

https://forty.pl/pl_PL/news/pyszne-piwko-smaczne-serki---przyjdz-i-oczysc-nerki,72.html

Także w sobotni wieczór odbędzie się koncert zespołu Yes4Jazz, wydarzenie organizowane w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych, wstęp bezpłatny. A dla wszystkich którym będzie mało muzyki na żywo w niedzielne południe przewidziano dokładkę w postaci występu Parnas Brass Band. Szczegóły:

https://sok.com.pl/wydarzenie/swidnickie-noce-jazzowe-yes4jazz/

https://sok.com.pl/wydarzenie/27-snj-parnas-brass-band-koncert/

 

I na koniec prawdziwa wisienka na torcie - zbiórka o godzinie 10:00 pod świetlicą w Lutomii Górnej gdzie rozpocznie się piknik historyczny z okazji 258. rocznicy bitwy pod Burkatowem i Lutomią. W programie między innymi pokazy musztry, pokazy artyleryjskie, kuchnia wojskowa.

 

 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10